Szanowni Czytelnicy!

Biblioteka w Strzelcach Krajeńskich i filie wiejskie wznawiają działalność od wtorku 5 maja 2020 r.

Filie wiejskie – godziny otwarcia bez zmian.

Poniżej przedstawiamy nowe zasady funkcjonowania bibliotek zgodne z rekomendacją Biblioteki Narodowej:

1. Czytelnicy przychodzący do biblioteki mają obowiązek przebywania w wypożyczalni w maseczkach ochronnych  i rękawiczkach.
  2. Przed podejściem do stanowiska obsługi czytelnik zobowiązany jest do dezynfekcji rąk i własnych rękawiczek płynem dezynfekującym.
  3. W wydzielonym miejscu obsługi będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik. Pozostali czekają w odległości minimum 2 metrów.
  4. Podczas wizyty w bibliotece książki podaje wyłącznie bibliotekarz.
  5. Korzystanie z czytelni , z komputerów oraz wolny dostęp do zbiorów – zawieszone do odwołania.
  6. Rekomenduje się wcześniejsze zamawianie książek przez czytelników korzystając z katalogu online biblioteki, dzwoniąc pod nr 957632887, z poczty elektronicznej biblioteka@strzelce.pl.
  7. Książki zwracane przez czytelników wyłączone będą z obiegu na okres 14- dniowej kwarantanny.